FROTU 500 mg

FROTU 500 mg Kullananlar

0 yorum

Kullanıcı Puanı
0/5

FROTU 500 mg Fiyatı
0 0
Yorum Yap
1. FROTU NEDİR VE NE İÇİN KULLANILIR?

5-FROTU berrak, neredeyse renksiz, parçacık içermeyen bir çözeltidir. Bir adet 100 ml'lik şeffaf cam flakonda bulunmaktadır.

5-FROTU antimetabolit olarak adlandınlan, tümör hücrelerinin bölünmesini önleyen bir ilaçtır.

5-FROTU meme ve barsak kanseri tedavisinde tek başına veya diğer kanser ilaçlan ile birlikte kullanılabilir. Aynca mide kanseri, baş ve boyun kanserleri ve pankreas kanseri olan hastalarda etkili olduğu bildirilmiştir..

Fiyatı:

  • 32.64 TL'den başlayan fiyatlarla.

2. FROTU NASIL KULLANILIR?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar

Size uygulanacak ilacın dozu genel durumunuza, kilonuza, yakın zamanda ameliyat geçirmiş olup olmadığınıza, böbrek ve karaciğerinizin çalışma durumuna ve kan testi sonuçlannıza bağlıdır. İlacınızın dozu günde 1 gramı aşmamalıdır.

Tedavinizin ilk kürü günlük veya haftalık aralıklarla uygulanabilir. İlerleyen kürler tedaviye vereceğiniz cevaba bağlıdır. Tedaviniz aynı zamanda radyoterapi (ışın tedavisi) ile birlikte olabilir.

Tedaviniz esnasında ve sonrasında kanınızdaki hücrelerin miktannı kontrol etmek için bazı kan testleri yapılacaktır. Eğer akyuvar (beyaz kan hücreleri) miktan çok düşük çıkarsa tedavi sonlandınlabilir.

Uygulama yolu ve metodu

5-FROTU damar içine uygulanır.

5-FROTU size uygulanmadan önce glukoz çözeltisi veya sodyum klorür çözeltisi ile seyreltilebilir. Atar ya da toplar damar içine uygulanabilir. Eğer toplar damar içine uygulanacaksa, normal enjeksiyon veya serum yoluyla yavaş uygulama (infuzyon) şeklinde verilebilir. Eğer atar damar içine uygulanacaksa infuzyon şeklinde verilir.

Değişik yaş grupları

Çocuklarda kullanımı

Çocuklarda 5-FROTU kullanımı için herhangi bir dozaj önerisi yoktur.

Yaşlılarda kullanımı

Yaşlılarda 5-FROTU dozajı erişkinlerde kullanılana benzerdir.3.    OLASI YAN ETKİLER NELERDİR?

Tüm ilaçlar gibi, 5-FROTU'nun içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa, 5-FROTU'yu kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz

•    Göğüs ağnsı

•    Kanlı veya siyah dışkı

•    Ağızda yara veya ülser gelişmesi

•    Şiddetli alerjik reaksiyonlar-ani kaşıntılı kızanklıklar, el, ayak, bilek, yüz, dudaklar, ağız veya boğazda şişme (bu durum yutma ve nefes alma güçlüğüne yol açabilir) ve bilinç kaybı

•    Lökoensefalopati belirtileri (beyin hastalığı)-bitkinlik, kol ve ayaklarda uyum problemleri, düşünme/konuşma güçlüğü, görme/hafıza problemleri, nöbetler, baş ağnsı

Bunlann hepsi çok ciddi yan etkilerdir.


Etiket : FROTU fiyatı,FROTU nedir, FROTU prospektüsü

Yorum Yapın

Puanlamanız

  • Harika! Mükemmel bir ilaç.
  • Bu ilacı seviyorum!
  • İdare eder.
  • Daha iyileri var.
  • Tavsiye etmiyorum.

İlaç Yorumları

    FROTU 500 mg adlı ilaca henüz yorum yapan yok. İlk yorum yazan siz olun!